Každoročná uzávera ferrát

Via ferrata na SKalke

Mesto Kremnica Via ferratu Komín a Via ferratový svet každoročne uzatvára z dôvodu ochrany prírody od 31. decembra do 31. mája nasledujúceho roka. Aj tento rok s touto uzáverou počítajte. Vstup na via ferraty počas uzávery je prísne zakázaný. Prosíme, prečítajte si prevádzkový poriadok lokality.

Prosíme, rešpektujte uzáveru via ferrát. Samozrejme, tešíme sa na vás opäť po ich otvorení.


Via ferraty na Skalke sú jedinečnou turistickou atrakciou. Mesto Kremnica postupne od roku 2017 vybudovalo na Skalke pri Kremnici rozmanitú a širokú sieť via ferratových trás.

Via ferrata Komín

S myšlienkou prvého projektu VIA FERRATA KOMÍN prišiel bývalý poslanec a dlhoročný člen Horskej služby Kremnické vrchy Ivana Petráš. Nakoniec mesto myšlienku pretvorilo na skutočnosť a iniciovalo vybavenie nutných dokladov a projektu potrebných k vybudovaniu via ferraty. Samotný projekt zrealizovali v roku 2017 Pavol Rajčan a Tomáš Hulin. Slávnostné otvorenie via ferraty Komín na Skalke v Kremnických vrchoch bolo dňa 28.10.2017.

Navyše, v roku 2019 boli k existujúcim via ferratám doplnené ďalšie atraktívne ferratové prvky, ktoré  tak dotvárajú ferratovú oblasť a dávajú jej primát jedinečnosti.

Via ferratový svet

Od 15.8. 2020 sa návštevníci Kremnických vrchov tešia z ďalších adrenalínových zážitkov, ktoré ponúka novší VIA FERRATOVÝ SVET s najťažšou ferratovou cestou na Slovensku s názvom F-úha s obtiažnosťou “F“ a atraktívnou, presklenou visutou lávkou ponúkajúcou výhľady na sever Kremnických vrchov a Turčiansku kotlinu.

Via ferrata na SKalke

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *